Przepisy

5 porad dla planujących ślub i wesele od… angielskiego dżentelmena

Informacja prasowa Poznań,16 sierpnia 2017 roku 5 porad dla planujących ślub i wesele od… angielskiego dżentelmena Sezon ślubny w pełni. Młode pary chcące sformalizować swoje

Informacja prasowa
Poznań,16 sierpnia 2017 roku

5 porad dla planujących ślub i wesele od… angielskiego dżentelmena

Sezon ślubny w pełni. Młode pary chcące sformalizować swoje związki i powiedzieć sobie sakramentalne „tak”, muszą poświecić sporo czasu, by perfekcyjnie zaplanować ślub oraz wesele. Wymaga to nie tylko ogromnego zaangażowania, ale także wzięcia pod uwagę pewnych zwyczajów, panujących podczas tego typu ceremonii. Prawdziwy dżentelmen, powołany z ramienia Ahmad Tea London podpowiada, jak poradzić sobie z wybranymi aspektami istotnymi z perspektywy organizacji takiej uroczystości, by nie narazić się na krzywe spojrzenia zaproszonych gości, a jednocześnie spełnić własne marzenia, o tym wyjątkowym dniu.

Lista gości
Tworząc listę gości, których chcecie zaprosić na swoje wesele, warto abyście pod uwagę wzięli także potrzeby swoich rodziców. Zdarza się, że mają oni zobowiązania dotyczące uczestnictwa w tego typu uroczystościach, w stosunku do znajomych i krewnych. Będzie im miło, jeżeli zapytacie ich, czy są osoby, na zaproszeniu których naprawdę im zależy.

Zaproszenia ślubne
Rozdawajcie je ze znacznym wyprzedzeniem i pamiętajcie, aby do starszych osób trafiły w formie drukowanej. Dla pokolenia naszych babć i dziadków to bardzo istotne. Dopiero kiedy dostaną zaproszenia w wersji papierowej będą pewni, że faktycznie zostali zaproszeni. Dalszą rodzinę możecie powiadomić o ślubie i weselu listownie, natomiast najbliższych należy potraktować w sposób szczególny, zapraszając ich osobiście. Do adresatów zaproszenia powinny dotrzeć najpóźniej 21 dni przed samym wydarzeniem, ale najlepiej widziane jest dostarczenie ich 2 miesiące wcześniej.

Muzyka
Jeśli planujecie huczną zabawę weselną z tańcami do białego rana warto, abyście wzięli pod uwagę preferencje muzyczne zaproszonych gości. Dzięki temu będziecie mieli pewność, że na waszym weselu będzie naprawdę dobra zabawa. Jeżeli nie do końca odpowiada wam gust muzyczny członków rodziny czy przyjaciół, to zaplanujcie zagranie jedynie kilku zaproponowanych przez nich utworów. Na pewno to docenią.

Ubiór
Goście zwracają ogromną uwagę na ubiór Młodych, szczególnie suknię Panny Młodej. Biorąc ślub cywilny możecie sobie pozwolić na znacznie więcej, natomiast przyrzekając sobie wierność przed ołtarzem warto, abyście pamiętali, że dla wielu osób kościół to miejsce szczególne. Jeżeli zależy wam na oryginalnych kreacjach, na przykład odsłonięciu pleców w przypadku Panny Młodej, to zastanówcie się, czy nie da się zastosować jakiegoś sprytnego rozwiązania, chociażby w postaci długiego welonu, który po wyjściu z kościoła można z łatwością odpiąć. Pan Młody może z kolei podkreślić swój indywidualny styl na przykład za pomocą nietypowych butów. W przypadku sukni i stroju ważne, aby pamiętać, że zawsze da się pogodzić pragnienia z obowiązującymi zwyczajami, dlatego nie musicie rezygnować z marzeń.

Jedzenie
Ważną częścią zabawy weselnej lub skromnego obiadu po uroczystości jest dobrze skomponowane menu. Potrawa ma nie tylko kusić nazwą, czy smakowicie wyglądać na talerzu, ale również dobrze smakować. Weźcie również pod uwagę preferencje starszych gości, których gusta kulinarnie nieco różnią się od obecnie panującej mody. Dzisiaj restauracje są bardzo elastyczne, dlatego nie powinny robić problemu, jeżeli poprosicie je o przygotowanie zróżnicowanego menu.
Więcej porad savoir vivre prawdziwego dżentelmena i prawdziwej damy, znaleźć można na fanpage marki Ahmad Tea Polska: www.facebook.com/AhmadTeaPolska/

Więcej informacji znaleźć można na stronie www.ahmadtea.pl

Więcej informacji o Ahmad Tea London:
Firma Ahmad Tea powstała dzięki wiedzy i doświadczeniu rodziny, która od czterech pokoleń pieczołowicie czuwa nad procesem uprawy herbaty, przygotowania mieszanek, pakowania oraz dystrybucji. Marka Ahmad Tea London jest symbolem najlepszych herbat. Wnikliwa selekcja i tradycyjne metody ręcznego zrywania liści sprawiają, że herbata zawsze zachowuje świeży i intensywny zapach. Starannie dobrane liście różnych gatunków herbat tworzą wyrafinowane mieszanki o niezapomnianym smaku. Dział jakości kontroluje każdą partię zebranych liści przed rozpoczęciem procesu mieszania, następnie akceptuje gotowe mieszanki przed ich zapakowaniem. Szczegółowa kontrola gwarantuje utrzymanie najwyższej jakości, niepowtarzalnego koloru, zapachu i smaku w każdej filiżance herbaty. Ahmad Tea London oferuje szeroką gamę herbat czarnych, zielonych, czarnych smakowych, zielonych smakowych, naparów owocowych w opakowaniach dla detalu, gastronomi oraz jako ekskluzywne prezenty.

Zapraszamy na nasz fanpage: https://www.facebook.com/AhmadTeaPolska oraz stronę www.ahmadtea.pl
Więcej informacji o LEVANT Foods:
LEVANT FOODS- importer, eksporter i producent najwyższej jakości produktów spożywczych – to firma z ponad 25-letnią tradycją. Odkąd powstała w 1991 r., stała się ważnym partnerem handlowym dla polskich i zagranicznych firm. Dynamiczny rozwój i przemyślana polityka firmy sprawiły, że zaufali nam znani i cenieni światowi producenci artykułów spożywczych, z którymi współpracujemy na zasadach wyłączności. Wysoką pozycję rynkową firmy potwierdzają liczne wyróżnienia, m.in.: uzyskany wielokrotnie tytuł “Gazele Biznesu”, certyfikat D&B – “Przejrzysta firma” oraz członkostwo w Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan.

Więcej informacji znaleźć można na stronie www.levant.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy