Wiadomości branżowe

Idziesz poboczem drogi? Pamiętaj o odblaskach

 Od końca sierpnia każdy pieszy poruszający się poza obszarem zabudowanym ma obowiązek używania elementów odblaskowych. Do niedawna nakaz ten dotyczył wyłącznie dzieci - teraz jest obligatoryjny również dla dorosłych. Poruszając się po drodze o zmierzchu poza obszarem zabudowanym, musimy mieć kamizelkę odblaskową, opaskę
 
Od końca sierpnia każdy pieszy poruszający się poza obszarem zabudowanym ma obowiązek używania elementów odblaskowych.
 
Do niedawna nakaz ten dotyczył wyłącznie dzieci – teraz jest obligatoryjny również dla dorosłych. Poruszając się po drodze o zmierzchu poza obszarem zabudowanym, musimy mieć kamizelkę odblaskową, opaskę fluorescencyjną lub latarkę – wyjaśnia mł. insp. Marek Konkolewski z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.
 
Im więcej elementów odblaskowych, tym lepiej. ?Nie wstydźmy się ich nosić? – zaznacza policjant. Zwiększa to bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. ?Pieszy nieposiadający fluorescencyjnych elementów ubrania jest widziany przez kierującego dopiero z odległości 20-30 metrów?. To nie daje prowadzącemu pojazd praktycznie żadnych szans na reakcję.
 
Osobom niestosującym się do nowych przepisów grozi mandat karny w wysokości od 20 do 500 złotych. Pieszy ma prawo poruszać się bez elementów odblaskowych jedynie po chodniku.
 
Jednocześnie kierowcy powinni zadbać o to, by oświetlenie w ich pojazdach funkcjonowało bez zarzutu. ?Światła muszą być dobrze ustawione, a klosze reflektorów czyste? – dodaje Marek Konkolewski.


dostarczył infoWire.pl

Źródło infoWire.pl. Dostarczył
A to już wiesz?  Dieta bezglutenowa ? moda czy konieczność?

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy