Wiadomości branżowe

Jak pozbyć się przeziębienia? 5 skutecznych sposobów

Jak pozbyć się przeziębienia? 5 skutecznych sposobów
Przeziębienie zazwyczaj pojawia się nagle i zazwyczaj mocno komplikuje nam życie. Nie możemy pracować, czujemy się źle, nie możemy w pełni korzystać z życia i wypełniać naszych planów. Warto poznać sposoby na skuteczną walkę z infekcjami.Przeziębienie – jak się go pozbyć?1.    CzosnekCzosnek, to najskuteczniejszy wróg przeziębienia, działa bakteriobójczo, uważany jest za naturalny antybiotyk, a jego właściwości lecznicze potwierdzone są badaniami na całym świecie. Zawiera wiele witamin, soli mineralnych i mikroelementów, zapobiega chorobom wirusowym, grzybicznym i bakteryjnym. Dlatego warto korzystać z jego dobrodziejstwa lecząc przeziębienie. Sposobem na nieprzyjemny oddech może być jedzenie natki pietruszki, rzeżuchy, jabłka lub cytryny. Najlepiej spożywać czosnek surowy, poddany obróbce cieplnej traci swoje właściwości. Warto też sporządzić

Przeziębienie zazwyczaj pojawia się nagle i zazwyczaj mocno komplikuje nam życie. Nie możemy pracować, czujemy się źle, nie możemy w pełni korzystać z życia i wypełniać naszych planów. Warto poznać sposoby na skuteczną walkę z infekcjami.

Przeziębienie ? jak się go pozbyć?

1.    Czosnek

Czosnek, to najskuteczniejszy wróg przeziębienia, działa bakteriobójczo, uważany jest za naturalny antybiotyk, a jego właściwości lecznicze potwierdzone są badaniami na całym świecie. Zawiera wiele witamin, soli mineralnych i mikroelementów, zapobiega chorobom wirusowym, grzybicznym i bakteryjnym. Dlatego warto korzystać z jego dobrodziejstwa lecząc przeziębienie. Sposobem na nieprzyjemny oddech może być jedzenie natki pietruszki, rzeżuchy, jabłka lub cytryny. Najlepiej spożywać czosnek surowy, poddany obróbce cieplnej traci swoje właściwości. Warto też sporządzić słynny syrop: mleko (lub sok z cytryny) z miodem i czosnkiem.

2.    Imbir

Rozgrzewa i działa przeciwzapalnie. Należy zakupić świeży imbir i ucierać do wody, herbaty, dań. Można do napoju dodać też miód, cytrynę, goździki, cynamon. Taki napój odkaża wtedy również gardło, rozgrzewa, pobudza krążenie i udrażnia drogi oddechowe.

3.    Rosół

Jeden z najdawniejszych sposobów na szybkie pozbycie się przeziębienia. Polecany jest również kobietom w połogu. Zupa pomaga nam się nawadniać, rozgrzewa, ma działanie przeciwzapalne.

4.    Herbata  domowej roboty z sokiem z malin

Sok z malin ma właściwości, takie jak czosnek. Można do takiej herbaty dodać też miód. Należy tylko pamiętać, że herbata nie może być gorąca, tylko lekko ciepła, bo zarówno miód, jak i syrop stracą swoje właściwości lecznicze.

5.    Leki homeopatyczne

Jeżeli zależy nam na szybszych efektach,  a nie chcemy faszerować organizmu chemią, tylko raczej wspomagać jego naturalną walkę z infekcją, warto sięgnąć po leki naturalne. Na rynku znajduje się wiele produktów zwalczających objawy przeziębienia: katar (np. Coryzalia), kaszel suchy (np. syrop Drosetux), objawy przeziębienia i grypy (np. Oscillococcinum). Ważne jest, że leki homeopatyczne  nie wchodzą w interakcje z innymi lekami oraz nie mają skutków ubocznych.

A to już wiesz?  Polacy wybierają wakacje na własną rękę

Gdy dopadnie nas przeziębienie najważniejsze jest jednak porządne rozgrzewanie i nawadnianie  organizmu.


dostarczył infoWire.pl

Źródło Starcom. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy