Fastfood

Lista najczęściej zamawianych potraw podczas letnich dni

Wakacje z PizzaPortal.pl czyli lista najczęściej zamawianych potraw podczas letnich dni

Polacy coraz częściej zamawiają jedzenie przez portale internetowe. Chociaż w Polsce trend gotowania w domowym zaciszu jest ciągle na topie, konsumenci z dużą aprobatą podchodzą do serwisów, przez które można zamówić posiłki z dowozem zarówno do pracy, domu czy na przyjęcie. PizzaPortal.pl przygotowała zestawienie dań najczęściej zamawianych online podczas letnich dni.

Z raportu przygotowanego przez PizzaPortal.pl wynika, że lato nie zniechęca użytkowników portalu do zamawiania jedzenia za pomocą serwisu, a upał nie zmniejsza ich apetytu. Dowodem na to jest liczba dokonanych transakcji
i zadowalające wyniki sprzedaży. Jakie są ulubione dania Polaków wybierane poprzez PizzaPortal.pl? We wszystkich miejscowościach w Polsce królują zamówienia kuchni włoskiej – najczęściej zamawiana jest pizza i stanowi ponad 61% wszystkich zamówień.

Na drugim miejscu znajduje się jedzenie domowe, co świadczy o przywiązaniu Polaków do tradycji i tęsknocie za kuchnią mamy czy babci. Ten rodzaj kulinariów stanowi ponad 20% wszystkich zamówień. W okresie letnim w miejscowościach nieturystycznych, nad morzem i w górach w trójce najchętniej zamawianych typów jedzenia znajdują się kebaby i gyrosy, zaś na mazurach burgery, które w generalnym podsumowaniu udziału procentowego w zamówieniach zajmują trzecie miejsce.

Przygotowany wewnętrznie raport po raz kolejny udowadnia, że korzystanie
z serwisów do zamawiania jedzenia online jest coraz bardziej popularne.
Z przekonaniem mogę stwierdzić, że tego typu portale już na dobre wpisały się w lifestyle mieszkańców dużych miast, którzy posługują się nimi bez przerwy – nawet w okresie wakacyjnym. – mówi Bartosz Sala, prezes PizzaPortal.pl.
W miejscowościach nieturystycznych w okresie letnim odnotowano również dużą ilość zamówień pierogów, kuchni chińskiej, wietnamskiej, azjatyckiej oraz sushi. Na dalszych pozycjach plasuje się kuchnia indyjska oraz tajska.

O PizzaPortal.pl
PizzaPortal.pl jest pierwszym w Polsce, działającym od 2010 roku serwisem umożliwiającym zamawianie jedzenia online. Skupia oferty blisko 3000 restauracji z niemal 300 miejscowości w całym kraju. Serwis oferuje każdy rodzaj kuchni: od kuchni włoskiej, przez potrawy polskie, amerykańskie, indyjskie czy specjały kuchni azjatyckiej i japońskiej.

pizza, #pizza challenge, #pizza pizza pizza, #pizza z patelni, #pizza przepis, #pizza challenge po polsku, #pizza song, #pizza hut, #pizza nad głową, #pizza sport, #pizzaportal, #pizza dominium, #pizza station, #pizza hut menu, #pizza hut warszawa, #pizza dominos,

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy