Żywność

Nie tylko „five o’clock”. Jaką herbatę warto pić wieczorem?

Informacja prasowa
Poznań, 30 października 2018 r.

Nie tylko „five o’clock”. Jaką herbatę warto pić wieczorem?

Trudno przecenić rolę snu w naszym życiu. Nieprzespana, lub nawet źle przespana noc wpływa negatywnie na cały nasz dzień, a długotrwałe niedosypianie często kończy się znacznym spadkiem koncentracji i odporności organizmu. Zapominamy, by dobry (i wystarczająco długi!) sen potraktować w naszym życiu priorytetowo. Co może nam pomóc? Relaksujący wieczorny rytuał z herbatą w roli głównej.

Wielu z nas uwielbia przygody, niespodzianki i odstępstwa od codziennego rytmu życia. Szukamy urozmaicenia w sposobach spędzania wolnego czasu, diecie, ćwiczeniach… Niestety, nasz organizm często nie docenia naszych starań – zwyczajnie lubi rutynę. Stałe pory snu oraz spożywania posiłków jak refren przewijają się w zaleceniach lekarzy i dietetyków. O tym, jak źle wpływa na nas rozregulowany tryb życia wie każdy, kto cierpiał w podróży z powodu zmiany strefy czasowej. Przypadłość ta nie jest jednak zarezerwowana wyłącznie dla podróżników. Chaotyczny tryb życia odbija się negatywnie na całym naszym organizmie, nawet jeśli początkowo nie wyczuwamy jego konsekwencji.

Herbaciany sojusznik
Co więc jest sekretem udanego snu? Odpowiednie przygotowanie i… przewidywalność. „Przestawienie” się na nowy tryb życia może jednak stanowić nie lada wyzwanie. Jak ułatwić sobie to trudne zadanie? Na przykład wprowadzając w swoje życie nowe zwyczaje, które przypominać nam będą o zadbaniu o jakość snu. Jednym z nich może być relaksująca filiżanka gorącego naparu. Najlepiej takiego, którego właściwości będą nas wspierać w staraniach o regenerujący sen, zamiast krzyżować nam szyki. Najlepiej więc ustalić z góry, że ostatnią kawę lub mocną herbatę pijemy na kilka godzin przed pójściem spać, a bezpośrednio przed snem rozkoszować się naparami z ziół lub owoców. Jakich warto spróbować?

Rumianek
Relaksująca moc rumianku została potwierdzona zarówno przez starożytnych, jak i współczesne badania. To doskonały środek ułatwiający zasypianie. Filiżanka słomkowego naparu pomaga nie tylko doraźnie – długotrwałe spożywanie wywaru z rumianku poprawić może ogólną kondycję snu. Jego delikatny smak warto urozmaicić dodatkiem cytryny lub trawy cytrynowej, jak w przypadku mieszanki Camomile & Lemongrass od Ahmad Tea London.

Mięta
O mięcie myślimy często w kontekście orzeźwienia. W formie naparu działa ona jednak bardzo odprężająco. Kubek miętowej herbaty – np. takiej z cytryną, jak Peppermint & Lemon Ahmad Tea London – załagodzi dolegliwości i skurcze w żołądku. To doskonały wybór dla tych, którzy lubią zjeść obfitą kolację. Dodatkowo, napar z mięty naturalnie odświeża oddech.

Zielona herbata
Choć ten szlachetny napój zawiera kofeinę, to jej dawka jest na tyle niewielka, by nie wpłynąć negatywnie na sen. Wręcz przeciwnie – zawarta w zielonej herbacie l-teanina wspomaga walkę organizmu ze stresem i nadmiernym pobudzeniem. Zielona herbata to drugi (po wodzie) najpopularniejszy napój świata, i nie bez powodu. Dodatek jaśminu podkreśli jej relaksujące właściwości, jak w przypadku herbaty Jasmine Romance Ahmad Tea London.
Regularne picie herbaty lub naparu pomoże wprowadzić w nasze życie rytm, a także przypomni o kolejnych ważnych punktach wieczornego rytuału. Możemy na przykład ustalić sobie, że od wypicia tej ostatniej filiżanki nie patrzymy już na ekrany, a zamiast tego chwytamy za książkę lub słuchamy relaksującej muzyki. Kubek kojącego zmysły naparu może być także pretekstem do chwili rozmowy z bliską osobą. To drobny nawyk, który pomoże ci smacznie się wyspać.
Więcej informacji znaleźć można na stronie www.ahmadtea.pl
Wszystkie produkty dostępne na stronie www.sklep.smacznego.pl

Więcej informacji o Ahmad Tea London:
Firma Ahmad Tea powstała dzięki wiedzy i doświadczeniu rodziny, która od czterech pokoleń pieczołowicie czuwa nad procesem uprawy herbaty, przygotowania mieszanek, pakowania oraz dystrybucji. Marka Ahmad Tea London jest symbolem najlepszych herbat. Wnikliwa selekcja i tradycyjne metody ręcznego zrywania liści sprawiają, że herbata zawsze zachowuje świeży i intensywny zapach. Starannie dobrane liście różnych gatunków herbat tworzą wyrafinowane mieszanki o niezapomnianym smaku. Dział jakości kontroluje każdą partię zebranych liści przed rozpoczęciem procesu mieszania, następnie akceptuje gotowe mieszanki przed ich zapakowaniem. Szczegółowa kontrola gwarantuje utrzymanie najwyższej jakości, niepowtarzalnego koloru, zapachu i smaku w każdej filiżance herbaty. Ahmad Tea London oferuje szeroką gamę herbat czarnych, zielonych, czarnych smakowych, zielonych smakowych, naparów owocowych w opakowaniach dla detalu, gastronomi oraz jako ekskluzywne prezenty.
Zapraszamy na nasz fanpage: https://www.facebook.com/AhmadTeaPolska oraz stronę www.ahmadtea.pl

Więcej informacji o LEVANT Foods:
LEVANT FOODS- importer, eksporter i producent najwyższej jakości produktów spożywczych – to firma z ponad 25-letnią tradycją. Odkąd powstała w 1991 r., stała się ważnym partnerem handlowym dla polskich i zagranicznych firm. Dynamiczny rozwój i przemyślana polityka firmy sprawiły, że zaufali nam znani i cenieni światowi producenci artykułów spożywczych, z którymi współpracujemy na zasadach wyłączności.
Wysoką pozycję rynkową firmy potwierdzają liczne wyróżnienia, m.in.: uzyskany wielokrotnie tytuł “Gazele Biznesu”, certyfikat D&B – “Przejrzysta firma” oraz członkostwo w Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan.
Więcej informacji znaleźć można na stronie www.levant.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy