Wiadomości branżowe

Nowe kamery z rodziny MiVue

Marka Mio wprowadza na rynek dwa nowe wideorejestratory MiVue. W modelach 508 i 518, które dołączają do grona urządzeń serii, zwiększono kąt widzenia do 140 stopni. Nowe kamery zostały zaprojektowane w taki sposób, by odpowiadały na najważniejsze potrzeby użytkowników. Dzięki atrakcyjnym cenom mają przyczynić się do dalszego wzrostu popularności takich urządzeń

Marka Mio wprowadza na rynek dwa nowe wideorejestratory MiVue. W modelach 508 i 518, które dołączają do grona urządzeń serii, zwiększono kąt widzenia do 140 stopni. Nowe kamery zostały zaprojektowane w taki sposób, by odpowiadały na najważniejsze potrzeby użytkowników. Dzięki atrakcyjnym cenom mają przyczynić się do dalszego wzrostu popularności takich urządzeń pośród kierowców.

Dwa nowe modele zwiększają łączną liczbę dostępnych urządzeń do sześciu. Pozostałe kamery w rodzinie MiVue serii 500 to MiVue 528, MiVue 538, MiVue 538 Deluxe, a także MiVue 568 Touch, pierwszy w Polsce wideorejestrator z ekranem dotykowym.

?Rynek wideorejetratorów samochodowych dynamicznie się rozwija. Podstawowe potrzeby użytkowników pozostają takie same, ale widzimy też pewne różnice, bierzemy je pod uwagę podczas projektowania nowych urządzeń i staramy się odpowiadać na oczekiwania klientów. Dlatego poszerzyliśmy gamę urządzeń Mio? ? komentuje Marcin Gutkiewicz, CEE Marketing Manager MiTAC Europe. ? ?Zależało nam na tym, by nowe urządzenia odpowiadały na najważniejsze potrzeby użytkowników kamer samochodowych i były jednocześnie bardziej przystępne cenowo. Dzięki temu mają szansę trafić do większej liczby kierowców? ? dodaje.

Nowa optyka

Wideorejestratory wyposażono w nowe podzespoły optyczne. Powiększono kąt widzenia do 140 stopni i zastosowano soczewkę F2.0. Urządzenia korzystają z pięciowarstwowych, szklanych obiektywów co gwarantuje najwyższej jakości obraz. Są także wyposażone w technologię HDR, dzięki czemu zapisany przez wideorejestrator obraz ma dużą rozpiętość tonalną. Każde z urządzeń można opcjonalnie wyposażyć w filtr polaryzacyjny ? to unikatowa funkcja wśród wideorejestratorów.

Tak jak wszystkie modele MiVue serii 500, również dwa nowe urządzenia nagrywają obraz w rozdzielczości Full HD, 1920×1080 pikseli. Obraz kompresowany jest w formacie H.264, co gwarantuje, że filmy będą prezentowały dobrą jakość, nie zapełniając przy tym zbyt szybko karty microSD.

Moduł GPS i czujnik wstrząsów

A to już wiesz?  Masz alergię czy astmę? Dzięki nowoczesnej medycynie możesz normalnie funkcjonować

Mio MiVue 518 wyposażono w moduł GPS, który precyzyjnie określa położenie pojazdu i prędkość, z jaką się porusza. Te informacje są widoczne zarówno na nagranym filmie, jak i w programie MiVue Manager. W aplikacji można również śledzić przebytą trasę na mapie.

Oba modele wyposażono w trzyosiowy czujnik wstrząsów, który umożliwia późniejsze odczytanie z diagramu falowego kierunku poruszania się pojazdu, a także wstrząsów, które na niego oddziaływały. Gdy urządzenie wykryje gwałtowną zmianę rejestrowanych danych, nagranie zostanie oznaczone jako Zdarzenie i będzie chronione przed automatycznym nadpisywaniem po zapełnieniu karty pamięci.

Dodatkowe tryby nagrywania

Zarówno MiVue 508, jak i 518 wyposażono w tryb aparatu fotograficznego. Pozawala on użytkownikom na zbieranie dowodów z miejsca wypadku lub dokumentowania innych ciekawych wydarzeń z podróży. Model 518, dzięki wykorzystaniu modułu GPS, także na zdjęciach może zapisać współrzędne położenia.

Ten sam model wyposażono również w czujnik ruchu, dzięki czemu może rejestrować zdarzenia nawet wtedy, kiedy kierowca zostawi samochód na parkingu.

?Sprzęt jest niczym bez dobrego oprogramowania?

Kierując się tą dewizą MIO przygotowało dla wszystkich użytkowników nowych wideorejestratorów MiVue oprogramowanie które spełnia podstawowe jak i zaawansowane potrzeby klienta. Do obsługi nagrań ze wszystkich wideorejestratorów Mio służy darmowe oprogramowanie MiVue Manager. Pozwala ono na:

  • przeglądanie i odtwarzanie filmów z dowolną prędkością,
  • podgląd przejechanej trasy na Google Maps?,
  • analizę kierunku jazdy i sił oddziałujących na samochód,
  • udostępnianie nagrań w sieciach społecznościowych, takich jak Facebook? czy YouTube?,
  • aktualizację bazy fotoradarów.

 

Nowe modele Mio MiVue są już dostępne w sklepach stacjonarnych i internetowych. Proponowane ceny nowych modeli zaczynają się od 439 PLN.


dostarczył infoWire.pl

Źródło MiTAC Europe. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy