Wiadomości branżowe

Nowy rekord Polski Grzegorza Staszewskiego na ? mili

Grzegorz Staszewski w barwach Castrol EDGE zakończył sezon 2014 z nowym rekordem na ¼ mili. Na rozgrywanych w miniony weekend na lotnisku w węgierskiej miejscowości Kiskunlachaza zawodach w ramach Pucharu Europy Centralnej pokonał ten dystans w 7,796 s! Ten rezultat przyniósł mu również zwycięstwo w całych zawodach.Trzynastka, bo impreza odbyła się 13 września,

Grzegorz Staszewski w barwach Castrol EDGE zakończył sezon 2014 z nowym rekordem na ? mili. Na rozgrywanych w miniony weekend na lotnisku w węgierskiej miejscowości Kiskunlachaza zawodach w ramach Pucharu Europy Centralnej pokonał ten dystans w 7,796 s! Ten rezultat przyniósł mu również zwycięstwo w całych zawodach.

Trzynastka, bo impreza odbyła się 13 września, przyniosła Grzegorzowi Staszewskiemu szczęście. Już w przejazdach eliminacyjnych kierowca Corvette VTG regularnie uzyskiwał czasy poniżej 8 sekund, by w końcu pobić swój najlepszy rezultat ? i jednocześnie rekord Polski ? z ubiegłego sezonu. A kto wie, czy w biegach finałowych nie udałoby się pojechać jeszcze szybciej? Niestety ? deszcz uniemożliwił kontynuowanie zawodów. Szkoda, bo na Węgrzech pojawiło się sporo szybkich samochodów ze Słowacji, Słowenii, Czech, Rumunii, Węgier, Austrii i Polski, w sumie ponad 150 aut.

Grzegorz udostępnił dla fanów film wideo ze zwycięskiego przejazdu.

Staszewski chętnie jeździ na zawody w Kiskunlachaza, gdyż nawierzchnia na tamtejszym lotnisku jest zawsze świetnie przygotowana. Nie inaczej było w miniony weekend. Wynik 7,796 s jest lepszy od dotychczasowego osiągnięcia kierowcy i konstruktora z Warszawy dokładnie o 0,1 s. Na mecie jego Corvette pędziła z prędkością 288 km/h. Zawodnik Castrol EDGE Team jest coraz bliżej rekordu świata ? od 7,41 s dzieli go już jedynie 0,38 sekundy. Ten rezultat dał jednocześnie Staszewskiemu awans o kilka miejsc na liście najszybszych na świecie samochodów z napędem 4×4. Obecnie zajmuje drugie miejsce w Europie, tuż za kierowcą z Ukrainy, Andreyem Kravchenko, który w 2013 roku osiągnął wynik 7,43 s.

?Pojechaliśmy tam, żeby kolejny raz przesunąć granice możliwości ? moich i samochodu? ? powiedział Grzegorz Staszewski. ?Zapowiadano deszcz i do końca nie wiedziałem, czy będę miał szansę pojechać tak, jak bym chciał. Plan udało się zrealizować ? wygrałem zawody i pobiłem swój dotychczasowy rekord? ? dodał zadowolony zawodnik jeżdżący w barwach Castrol EDGE.

A to już wiesz?  Otwarta przestrzeń biura sprzyja efektywnej pracy

Na czym polegają wyścigi na dystansie ? mili, jak wygląda pasja w dążeniu do osiągnięcia coraz lepszych wyników oraz co rekordzista Polski myśli przed startem, opowiada krótki film ? Grzegorz Staszewski. 8 sekund. Staszewski od dziecka pasjonował się każdym urządzeniem, które miało silnik spalinowy. Pierwszym sukcesem sportowym była przeróbka motoroweru Romet, by stał się szybszy od Simsona kolegi. Później były rajdy, a skończyło się na wyścigach na ćwierć mili.

Kierowca Castrol EDGE Team sam zbudował i wciąż dopracowuje swoje auto ? Chevroleta Corvette z 1978 roku. Samochód ma pod maską silnik 6.2 V8 z potężną turbosprężarką, który generuje ponad 1600 KM, a napęd na 4 koła i wzmocniona skrzynia biegów pozwalają na piorunujące przyspieszenia. Od 0 do 100 km/h auto rozpędza się w zaledwie 1,4 s, a po kolejnych trzech jedzie już 200 km/h. Ćwierć mili osiąga po niecałych 8 sekundach, a prędkość sięga wtedy blisko 300 km/h. Staszewski ma na koncie nie tylko najlepszy w Polsce wynik na ? mili, lecz także jest triumfatorem prestiżowych zawodów King of Europe (2008) i King of Germany (2010, 2012 i 2014). Od 2006 roku wspierany jest przez firmy Castrol, Inter Cars S.A. oraz Ferodo.


dostarczył infoWire.pl

Źródło BP Europa SE, Oddział w Polsce. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy