Smacznego

Pomysły na chłodzące napoje na bazie herbaty

Informacja prasowa
Poznań, 12 czerwca 2018 r.

Lato to dni pełne słońca, termometry wskazujące co najmniej 20 stopni i sezon na pyszne owoce. Truskawki, arbuzy, wiśnie, czereśnie i inne tego rodzaju pyszności często wykorzystujemy do przygotowywania deserów, ciast czy nawet w formie przekąski pomiędzy posiłkami. Warto także spróbować połączenia świeżych owoców z herbatą, w ten sposób uzyskamy chłodzące napoje z soczystą i słodką nutą.

Herbaty owocowe doskonale smakują zarówno gorące, jak i mrożone – skutecznie orzeźwiają i gaszą pragnienie. To zdrowy, niskokaloryczny i smaczny napój w sam raz na lato. Mrożoną herbatę można przygotować zarówno samą, jak i z kawałkami owoców.

Truskawka z kiwi
• 1 torebka herbaty Strawberry Sensation Ahmad Tea London
• ½ kiwi
• 1 łyżka miodu
• 2-3 świeże truskawki
• Kilka listków mięty
• Kilka kostek lodu
Zaparz herbatę zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Odstaw do wystygnięcia, a gdy napar będzie miał temperaturę pokojową, dodaj miód oraz pokrojone w cząstki kiwi i truskawki. Wrzuć kostki lodu i ozdób listkami mięty.

Moc limonki
• 1 torebka herbaty Lemon &Lime Twist Ahmad Tea London
• ½ limonki
• 40 ml wody gazowanej
• Listki mięty
• Kostki lodu
• Cukier brązowy do smaku
Zalej herbatę 200 ml gorącej wody, pozostaw do ostygnięcia. Pokrój limonkę na cienkie plasterki. Wrzuć do szklanki, zalej herbatą i wodą gazowaną. Dodaj kostki lodu i udekoruj listkami mięty.
Więcej informacji znaleźć można na stronie www.ahmadtea.pl

Więcej informacji o Ahmad Tea London:
Firma Ahmad Tea powstała dzięki wiedzy i doświadczeniu rodziny, która od czterech pokoleń pieczołowicie czuwa nad procesem uprawy herbaty, przygotowania mieszanek, pakowania oraz dystrybucji. Marka Ahmad Tea London jest symbolem najlepszych herbat. Wnikliwa selekcja i tradycyjne metody ręcznego zrywania liści sprawiają, że herbata zawsze zachowuje świeży i intensywny zapach. Starannie dobrane liście różnych gatunków herbat tworzą wyrafinowane mieszanki o niezapomnianym smaku. Dział jakości kontroluje każdą partię zebranych liści przed rozpoczęciem procesu mieszania, następnie akceptuje gotowe mieszanki przed ich zapakowaniem. Szczegółowa kontrola gwarantuje utrzymanie najwyższej jakości, niepowtarzalnego koloru, zapachu i smaku w każdej filiżance herbaty. Ahmad Tea London oferuje szeroką gamę herbat czarnych, zielonych, czarnych smakowych, zielonych smakowych, naparów owocowych w opakowaniach dla detalu, gastronomi oraz jako ekskluzywne prezenty.
Zapraszamy na nasz fanpage: https://www.facebook.com/AhmadTeaPolska oraz stronę www.ahmadtea.pl
Więcej informacji o LEVANT Foods:
LEVANT FOODS- importer, eksporter i producent najwyższej jakości produktów spożywczych – to firma z ponad 25-letnią tradycją. Odkąd powstała w 1991 r., stała się ważnym partnerem handlowym dla polskich i zagranicznych firm. Dynamiczny rozwój i przemyślana polityka firmy sprawiły, że zaufali nam znani i cenieni światowi producenci artykułów spożywczych, z którymi współpracujemy na zasadach wyłączności.
Wysoką pozycję rynkową firmy potwierdzają liczne wyróżnienia, m.in.: uzyskany wielokrotnie tytuł “Gazele Biznesu”, certyfikat D&B – “Przejrzysta firma” oraz członkostwo w Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan.
Więcej informacji znaleźć można na stronie www.levant.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy