Herabta Napoje

Przepis na Mrożoną herbatę o smaku rumianku i trawy cytrynowej

Informacja prasowa
Poznań, 3 sierpnia 2015 roku

Letni wieczór z filiżanką mrożonej herbaty – przepis od Ahmad Tea

Latem wielu z nas wybiera odpoczynek na świeżym powietrzu. W ciepły, wakacyjny wieczór możemy odetchnąć od upałów czy po ciężkim dniu w pracy na tarasie, balkonie lub w przydomowym ogródku. Wypoczynek doskonale umili nam relaksująca i odprężająca kombinacja uspokajającego rumianku i delikatnie pachnącej trawy cytrynowej w formie mrożonej herbaty. To napój, który z łatwością przygotujemy samodzielnie w domu.

Mrożoną herbatę o smaku rumianku i trawy cytrynowej możemy przygotować na bazie mieszanki Ahmad Tea. To napar, który wprowadzi nas w błogi nastrój, zapewni relaks oraz spokojny sen.

Szklanka 350 ml – 1 porcja
1 torebka Camomile & Lemongrass Ahmad Tea
250 ml gorącej wody
Łyżeczka miodu
Plasterek cytryny
Suszone kwiaty rumianku
Kostki lodu

Dzbanek – 4 porcje
3 torebki Camomile & Lemongrass Ahmad Tea
750 ml gorącej wody
2 łyżeczki miodu
Kilka plasterków cytryny
Suszone kwiaty rumianku
Kostki lodu

Mrożoną herbatę na bazie Ahmad Tea & Lemongrass przygotowujemy zgodnie tradycyjną metodą zalecaną na opakowaniu*. Torebkę zalewamy gorącą wodą i parzymy przez 3-5 minut. Po tym czasie wyjmujemy torebkę herbaty i studzimy napar. Dodajemy łyżeczkę miodu, dobrze mieszamy i zostawiamy do całkowitego ostygnięcia. Warto wiedzieć, że miodu nie wolno dodawać do gorącego napoju, gdyż straci swoje dobroczynne właściwości. Napój ozdabiamy plasterkiem cytryny i kwiatami suszonego rumianku.

*Należy pamiętać, że do zaparzenia perfekcyjnej filiżanki herbaty należy używać świeżej wody. Woda, która wcześniej była już raz zagotowana zaczyna się utleniać i nie da już tak dobrego w smaku naparu. Jeśli jest to możliwe, woda powinna być przefiltrowana w celu usunięcia z niej chlorków oraz innych związków, które mogą mieć wpływ na jej smak. Miękka woda ze względu na walory smakowe lepiej nadaje się do zaparzenia herbaty.
Więcej informacji na temat Ahmad Tea London można znaleźć na stronie www.ahmadtea.pl

Herbaty mro_one_Ahmad Tea_ Trawa cytrynowa i rumianek (5)

Herbaty mro_one_Ahmad Tea_ Trawa cytrynowa i rumianek (6)

Herbaty mro_one_Ahmad Tea_ Trawa cytrynowa i rumianek (1)

Herbaty mro_one_Ahmad Tea_ Trawa cytrynowa i rumianek (2)

Herbaty mro_one_Ahmad Tea_ Trawa cytrynowa i rumianek (3)

Herbaty mro_one_Ahmad Tea_ Trawa cytrynowa i rumianek (4)

Więcej informacji o Ahmad Tea London:
Firma Ahmad Tea London powstała dzięki wiedzy i doświadczeniu rodziny, która od czterech pokoleń pieczołowicie czuwa nad procesem uprawy herbaty, przygotowania mieszanek, pakowania oraz dystrybucji. Marka Ahmad Tea London jest symbolem najlepszych herbat. Wnikliwa selekcja i tradycyjne metody ręcznego zrywania liści sprawiają, że herbata zawsze zachowuje świeży i intensywny zapach. Starannie dobrane liście różnych gatunków herbat tworzą wyrafinowane mieszanki o niezapomnianym smaku. Dział jakości kontroluje każdą partię zebranych liści przed rozpoczęciem procesu mieszania, następnie akceptuje gotowe mieszanki przed ich zapakowaniem. Szczegółowa kontrola gwarantuje utrzymanie najwyższej jakości, niepowtarzalnego koloru, zapachu i smaku w każdej filiżance herbaty. Ahmad Tea London oferuje szeroką gamę herbat czarnych, zielonych, czarnych smakowych, zielonych smakowych, naparów owocowych w opakowaniach dla detalu, gastronomi oraz jako ekskluzywne prezenty.
Zapraszamy na nasz fan page: https://www.facebook.com/AhmadTeaPolska

Więcej informacji o LEVANT:
LEVANT – importer, eksporter i producent najwyższej jakości produktów spożywczych – to firma z 24-letnią tradycją. Odkąd powstała w 1991 r., stała się ważnym partnerem handlowym dla polskich i zagranicznych firm. Dynamiczny rozwój i przemyślana polityka firmy sprawiły, że zaufali nam znani i cenieni światowi producenci artykułów spożywczych, z którymi współpracujemy na zasadach wyłączności. Marki w portfolio LEVANT to m.in.: Ahmad Tea London, a także: Sandra (przetwory owocowe i warzywne), Sandrini (produkty kuchni śródziemnorskiej), Adriana, Siblou (ryby i owoce morza), Champion (dodatki do kawy i herbaty), Splendor (owoce i warzywa w puszkach).
Wysoką pozycję rynkową firmy potwierdza m.in.: uzyskany ośmiokrotnie tytuł “Gazele Biznesu”, certyfikat D&B – “Przejrzysta firma” oraz członkostwo w Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan. www.levant.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy