Herabta

Skuteczne nawadnianie organizmu – woda czy herbata?

Informacja prasowa
Poznań, 11 sierpnia 2015 roku

Skuteczne nawadnianie organizmu – woda czy herbata?

Wysokie temperatury zwiększają zapotrzebowanie organizmu na płyny i zawarte w nich składniki mineralne. Często nie zdajemy sobie sprawy ile i jakiego rodzaju płynów powinniśmy wypić dziennie, aby przetrwać upały. Smakosze herbaty stają natomiast przed trudnym wyborem –woda czy herbata? Zastanawiają się bowiem czy pijąc swój ulubiony napar dostarczą sobie odpowiednią ilość składników mineralnych oraz czy wystarczająco nawodnią swój organizm? Eksperci z Brytyjskiego Towarzystwa Dietetycznego na zlecenie Ahmad Tea zbadali ten problem.

Z badań wynika, że wiele dorosłych osób nieprawidłowo nawadnia swój organizm. Najwyraźniej nie zdają sobie sprawy, że spożywanie odpowiedniej ilości płynów, szczególnie w trakcie upałów jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Płyny odpowiadają za regulację temperatury ciała, stanowią strukturalną część wszystkich komórek i tkanek, a także zbawiennie wpływają na proces trawienia. Ponadto transportują niezbędne składniki odżywcze oraz odpowiadają za prawidłowe nawilżenie skóry, stawów, a także gałki ocznej. Niewystarczające nawodnienie jest groźne dla naszego organizmu – może spowodować osłabienie pamięci, obniżenie koncentracji, nasilenie uczucia zmęczenia i senności. Mogą pojawić się również zaburzenia czynności układu krążenia, a także nerek.

Czy każdy powinien pić tyle samo?
Każdy z nas posiada inne zapotrzebowanie na płyny. Uwarunkowane jest to nie tylko temperaturą i wilgotnością powietrza, ale także indywidualnym poziom aktywności fizycznej, dietą, wzrostem, wagą, a także aktualnym stanem zdrowia. Brytyjskie Towarzystwo Dietetyczne poleca dwie szkoły nawadniania. Pierwsza z nich to spożywanie 35 ml płynu na kilogram masy ciała na dobę. Druga opcja to spożywanie 2 litrów wody na dobę, bez szczegółowego przeliczania. Ważne, aby po płyny sięgać regularnie, a nie tylko w chwili gdy odczujemy pragnienie.

Co pić w czasie upałów?
Ci którzy nie przepadają za wodą często borykają się z dużym dylematem. Czy muszą zmuszać się do picia wody, czy mogą jednak zastąpić ją swoimi ulubionymi napojami? Ciężki orzech do zgryzienia mają również smakosze herbaty, ponieważ dużo mówi się ostatnio na temat unikania kofeiny w trakcie upałów, głównie ze względu na jej moczopędne działanie. Dwójka brytyjskich naukowców – profesor Ron Maughan i Jane Graffen – zagłębiła się w ten temat i po szerokim przeglądzie specjalistycznej literatury potwierdzili, że nie został udowodniony negatywny wpływ kofeiny na ludzki organizm, szczególnie kiedy bilans płynów w organizmie może być niepewny. Udowodniono również, że herbata nie posiada działania moczopędnego gdy wypijemy jej nie więcej niż 5 szklanek jedna po drugiej. Tym samym Brytyjskie Towarzystwo Dietetyczne orzekło, że herbata idealnie wpisuje się w listę napojów, które śmiało można spożywać podczas gorącego lata, ponieważ pozytywnie wpływa na stan nawodnienia organizmu przyczyniając się do promowania zdrowego stylu życia i dobrego samopoczucia.

Herbata Ahmad Tea

Malinowa herbata na zimno

Mro_ona Herbata Ahmad Tea

Więcej informacji na temat Ahmad Tea London można znaleźć na stronie www.ahmadtea.pl

Więcej informacji o Ahmad Tea London:
Firma Ahmad Tea London powstała dzięki wiedzy i doświadczeniu rodziny, która od czterech pokoleń pieczołowicie czuwa nad procesem uprawy herbaty, przygotowania mieszanek, pakowania oraz dystrybucji. Marka Ahmad Tea London jest symbolem najlepszych herbat. Wnikliwa selekcja i tradycyjne metody ręcznego zrywania liści sprawiają, że herbata zawsze zachowuje świeży i intensywny zapach. Starannie dobrane liście różnych gatunków herbat tworzą wyrafinowane mieszanki o niezapomnianym smaku. Dział jakości kontroluje każdą partię zebranych liści przed rozpoczęciem procesu mieszania, następnie akceptuje gotowe mieszanki przed ich zapakowaniem. Szczegółowa kontrola gwarantuje utrzymanie najwyższej jakości, niepowtarzalnego koloru, zapachu i smaku w każdej filiżance herbaty. Ahmad Tea London oferuje szeroką gamę herbat czarnych, zielonych, czarnych smakowych, zielonych smakowych, naparów owocowych w opakowaniach dla detalu, gastronomi oraz jako ekskluzywne prezenty.
Zapraszamy na nasz fan page: https://www.facebook.com/AhmadTeaPolska

Więcej informacji o LEVANT:
LEVANT – importer, eksporter i producent najwyższej jakości produktów spożywczych – to firma z 24-letnią tradycją. Odkąd powstała w 1991 r., stała się ważnym partnerem handlowym dla polskich i zagranicznych firm. Dynamiczny rozwój i przemyślana polityka firmy sprawiły, że zaufali nam znani i cenieni światowi producenci artykułów spożywczych, z którymi współpracujemy na zasadach wyłączności. Marki w portfolio LEVANT to m.in.: Ahmad Tea London, a także: Sandra (przetwory owocowe i warzywne), Sandrini (produkty kuchni śródziemnorskiej), Adriana, Siblou (ryby i owoce morza), Champion (dodatki do kawy i herbaty), Splendor (owoce i warzywa w puszkach).
Wysoką pozycję rynkową firmy potwierdza m.in.: uzyskany ośmiokrotnie tytuł “Gazele Biznesu”, certyfikat D&B – “Przejrzysta firma” oraz członkostwo w Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan. www.levant.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy