Żywność

Zdrowe śniadanie = przepis na udany dzień

Zdrowe śniadanie = przepis na udany dzień

Poranny posiłek bogaty w błonnik, węglowodany, witaminy i minerały zapewni nam zastrzyk energii i pozytywnie wpłynie na nasze zdrowie! Sprawdźcie, jak powinno wyglądać prawidłowo skomponowane śniadanie na dzień dobry!

Poranny posiłek ma za zadanie rozruszać nas po nocnej przerwie, przyspieszyć przemianą materii i pobudzić układ trawienny do pracy, ale także zapewnić koncentrację, odporność i… poprawić samopoczucie! Śniadanie należy zjeść w ciągu 1- 2 godzin po wstaniu z łóżka i powinno się składać z węglowodanów złożonych, które stopniowo uwalniają energię, a także z białek i tłuszczów. To pierwszy i najważniejszy posiłek w ciągu całego dnia, dlatego ważne jest by zawierał jak najcenniejsze dla naszego organizmu substancje odżywcze. Przy wyborze produktów śniadaniowych warto więc kierować się jakością, czyli jak najkrótszą listą składników- bez sztucznych dodatków, jak na przykład w 100% naturalne owoce suszone HELIO Natura bez konserwantów, które bogate są w witaminy, wartości odżywcze, mikro i makroelementy oraz wyróżniają się niską zawartością sodu. Ważne dla naszego zdrowia będą także witaminy i minerały obecne w orzechach i nasionach HELIO.

W gamie bakalii HELIO znajdziemy wszystkie niezbędne składniki do skomponowania pełnowartościowego śniadania- np. do porannej owsianki, kaszy czy granoli. Świetnie sprawdzą się suszone owoce HELIO Natura- np. Morele, Śliwki, Rodzynki czy Żurawina, a także inne bakalie HELIO- Jagody goji, Daktyle oraz ulubione, chrupiące orzechy! Takie smaczne, proste i szybkie w przygotowaniu śniadanie już na start dostarczy nam niezbędnych składników odżywczych i pomoże zadbać o nasze zdrowie!

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy