Smacznego

Dlaczego warto jeść hummus?

Informacja prasowa
Poznań, 9 maja 2018 r.

Hummus to tradycyjna pasta z ciecierzycy, która jest wykorzystywana w kuchni Bliskiego Wschodu. W Polsce z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, a w Internecie można znaleźć bardzo wiele przepisów na jej samodzielne wykonanie oraz pomysłów na jej wykorzystanie w różnego rodzaju potrawach. Niektórzy uważają hummus za dodatek typowo wegetariański, ale pasta świetnie sprawdza się także w diecie mięsożerców. Dla tych, którzy chcieliby zgłębić wiedzę na temat hummusu, eksperci Jasmeen przygotowali listę jego właściwości.
Hummus to skarbnica białka
W 100 gramach produktu odnajdziemy ok. 10 gram białka. Hummus z tahiną (dostępny w ofercie marki Jasmeen) to bardzo dobre połączenie, ponieważ aminokwasy metioniny obecne w paście sezamowej ułatwiają przyswajanie białka przez nasz organizm.
Hummus pomaga podczas odchudzania
Dzięki zawartości błonnika ( w 100 gramach znajdziemy ok. 6 gram tej substancji) po zjedzeniu hummusu utrzymamy uczucie sytości na dłużej, a w ten sposób ograniczymy podjadanie między posiłkami. Pasta z ciecierzycy pobudza metabolizm, przyspiesza perystaltykę jelit i stanowi pożywienie dla „dobrych” bakterii bytujących w przewodzie pokarmowym.
Hummus obniża poziom cholesterolu
Pasta z ciecierzycy zmniejsza ciśnienie krwi i usprawnia pracę serca. Dzięki regularnemu spożywaniu hummusu zapobiegniemy także tworzeniu się złogów w tętnicach, dzięki czemu zmniejszymy prawdopodobieństwo miażdżycy. Hummus z tahiną dodatkowo wzmacnia ściany układu krążenia i zapobiega ich degeneracji, a to dzięki obecności antyoksydantów o działaniu przeciwzapalnym.
Hummus wzmacnia kości
Wapń, miedź, magnez, cynk, żelazo i selen to składniki mineralne, które są niezbędne do prawidłowego wzrostu oraz utrzymania odpowiedniej masy kostnej. Wszystkie znajdziemy w hummusie, dlatego dodając go do codziennego menu w prosty sposób wzmocnimy nasze kości i uzupełnimy powstałe niedobory.
Hummus z tahiną marki Jasmeen dostępny jest w sklepie www.sklep.smacznego.pl.
Więcej informacji na temat marki Jasmeen znaleźć można na stronie www.levant.pl
Dodatkowe informacje
Jasmeen to produkty kuchni orientalnej, pochodzące głównie z krajów Bliskiego Wschodu. Najwyższej jakości składniki oraz tradycyjne receptury pozwoliły zachować ich wyjątkowy i niepowtarzalny smak. Jasmeen to przede wszystkim wyśmienite pasty (baba ghanoush, hummus, tahina), tradycyjne chałwy (waniliowa i z pistacjami), a także warzywa – gotowana cieciorka i bobik, dzięki którym przygotujemy prawdziwie orientalne dania.

Więcej informacji na temat produktów Jasmeen, znaleźć można na stronie producenta www.levant.pl

Więcej informacji o LEVANT Foods:
LEVANT Foods – importer, eksporter i producent najwyższej jakości produktów spożywczych – to firma z ponad 25-letnią tradycją. Odkąd powstała w 1991 r., stała się ważnym partnerem handlowym dla polskich i zagranicznych firm. Dynamiczny rozwój i przemyślana polityka firmy sprawiły, że zaufali nam znani i cenieni światowi producenci artykułów spożywczych, z którymi współpracujemy na zasadach wyłączności. Wysoką pozycję rynkową firmy potwierdzają liczne wyróżnienia, m.in.: uzyskany wielokrotnie tytuł “Gazele Biznesu”, certyfikat D&B – “Przejrzysta firma” oraz członkostwo w Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy