LIFESTYLE Żywienie

Dlaczego warto sięgnąć po soczewicę marki Halina?

Data publikacji: 2018-07-17
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Dlaczego warto sięgnąć po soczewicę marki Halina?
Kategoria: LIFESTYLE, Żywienie

Rośliny strączkowe to wspaniałe źródło wartości odżywczych, których nie powinno zabraknąć w naszej diecie.

Dlaczego warto sięgnąć po soczewicę marki Halina? LIFESTYLE, Żywienie - Rośliny strączkowe to wspaniałe źródło wartości odżywczych, których nie powinno zabraknąć w naszej diecie.

Rośliny strączkowe to wspaniałe źródło wartości odżywczych, których nie powinno zabraknąć w naszej diecie. Jednym z najcenniejszych ziaren należących do tej grupy jest soczewica. Jej bardzo wysoka zawartość białka sprawiła, że szczególną popularność zyskała wśród wegetarian i wegan. W ofercie marki Halina znajdziemy dwa rodzaje soczewicy, z której przyrządzimy smaczne oraz pożywne dania. Bogate źródło białka Wśród produktów zawierających najlepiej przyswajalne białko pochodzenia roślinnego soczewica zajmuje drugie miejsce, zaraz po soi. Ludzki organizm przyswaja aż 85% protein dostarczanych wraz z tymi zielonymi lub czerwonymi ziarnami. Dzięki temu stały się one alternatywą dla osób niespożywających mięsa. Doskonały składnik w kuchni Wśród wielu dostępnych odmian soczewicy najpopularniejsze to soczewica czerwona i zielona. W ofercie marki Halina dostępne są one w opakowaniach 500 g.  Soczewica czerwona nie wymaga namaczania przed gotowaniem i łatwo się rozgotowuje, dlatego doskonale sprawdzi się jako składnik pożywnych, rozgrzewających zup oraz sosów. Z kolei odmiana zielona ma bardzo delikatny smak i po ugotowaniu jest sypka. Ze względu na swój niebanalny kształt i konsystencję, zielone ziarna najczęściej wykorzystywane są w przygotowywaniu sałatek, pierogów oraz past kanapkowych. Hitem ostatnich lat jest pasztet z soczewicy, który swoim smakiem doskonale imituje ten powstały z mięsa. Aby zapoznać się z pełnym asortymentem inspirujących i zdrowych produktów marki Halina zapraszamy na stronę: www.halina.eu   Producent: „Sawex Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością” Foods Sp. k. Produkt: Soczewica czerwona marki Halina Dostępne opakowania: 500g Cena detaliczna: ok. 6 zł Produkt: Soczewica zielona marki Halina Dostępne opakowania: 500g Cena detaliczna: ok. 6 zł  

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Dlaczego warto sięgnąć po soczewicę marki Halina? LIFESTYLE, Żywienie - Rośliny strączkowe to wspaniałe źródło wartości odżywczych, których nie powinno zabraknąć w naszej diecie.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Żywienie

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #LIFESTYLE   #Żywienie