Smacznego

Dzień Babci. Jak sprawić, by poczuła się jak królowa Elżbieta?

Informacja prasowa
Poznań, 21 stycznia 2019 r.

Dzień Babci. Jak sprawić, by poczuła się jak królowa Elżbieta?

Każda babcia jest trochę królową – skarbnicą dobrych rad, rodzinnych tradycji i życiowej mądrości. Jeśli twoja babcia na co dzień dzierży berło w kuchni, doradza w kwestii ubioru lub uwija się przy wnukach, zafunduj jej odpoczynek godny królowej. Całkiem dosłownie! Radzimy, jak przygotować dla babci podwieczorek rodem z Pałacu Buckingham.
Pomimo natłoku obowiązków, królowa Elżbieta zawsze znajduje czas na chwilę popołudniowego relaksu. Otacza się wtedy wszystkim, co lubi najbardziej – ukochanymi pieskami rasy corgi, eleganckimi przysmakami i najwyższej jakości herbatą. Od czego więc zacząć, jeśli chcesz zorganizować dla babci wypoczynek w brytyjskim stylu?
Mała rzecz, a cieszy
Jeśli chodzi o popołudniowe przekąski, angielska królowa stawia na jakość, nie ilość. Nie oznacza to jednak, że raczy się wyłącznie kawiorem i foie gras. Wręcz przeciwnie – na liście ulubionych smakołyków królowej znajdują się między innymi popularne herbatniki i płatki kukurydziane dostępne w supermarketach. Kluczem do udanego podwieczorku w królewskim stylu jest sposób podania. Zamiast wydumanych, obfitych posiłków królowa Elżbieta cztery razy dziennie raczy się niewielkimi porcjami ulubionych potraw. Jej podwieczorek często składa się z miniaturowych, ale pełnych smaku kanapeczek. Do faworytów Elżbiety II należą aromatyczne kanapki z wędzonym łososiem i świeżym ogórkiem, ale także swojska pasta jajeczna z majonezem czy kanapki z szynką i musztardą. Co czyni je królewskimi? Oprócz niewielkich rozmiarów – na jeden kęs – łączy je także… brak skórki. Chwytaj więc za nóż!
Odrobina słodyczy
Królowa musi posiadać dyscyplinę. Dzięki niej nie daje się ponieść również przy stole zastawionym słodyczami! I tutaj obowiązuje zasada małych, acz pełnych smaku porcji. Jeśli nie masz pod ręką typowych brytyjskich bułeczek typu scone, zaserwuj babci inny słodki przysmak, którym często raczy się królowa Anglii. Kromkę delikatnego, tostowego pieczywa posmaruj pysznym dżemem, i przy pomocy kieliszka wytnij z niej małe, okrągłe „monetki”. Co dzieje się z resztą podziurawionego w ten sposób chleba? To jedna z tajemnic Pałacu Buckingham. Ty możesz rozwiązać tę zagadkę po swojemu.
Zapach tradycji
Wybiła piąta po południu, a więc czas na najważniejszy punkt programu – doskonałą herbatę. I tutaj nie odbiegamy od klasyki. Na stół Elżbiety drugiej trafia najczęściej imbryczek z herbatą Earl Gray. Nie gardzi także delikatniejszą odmianą Darjeeling. Aby zapewnić babci królewskie doznania, podaj jej herbatę znaną z brytyjskich salonów, na przykład od londyńskiej marki Ahmad Tea. Najlepiej w wersji liściastej. Nie zapomnij także o mleku, które powinno być podane osobno, i dolane do filiżanki z herbatą – nigdy w odwrotnej kolejności! O czym jeszcze warto pamiętać, serwując elegancki podwieczorek? Królewska zastawa najczęściej jest biała, aby monarchini mogła cieszyć oczy głębokim kolorem bursztynowego naparu. Twoja babcia również z pewnością doceni taką możliwość – zwłaszcza, jeśli przyrządzisz jej pełną smaku brytyjską herbatę. Gdy już zasiądziecie razem do wytwornego podwieczorku, pamiętaj o odpowiedniej etykiecie i pod żadnym pozorem nie siorb – nie lubi tego ani królowa Elżbieta, ani twoja babcia.

Więcej informacji znaleźć można na stronie www.ahmadtea.pl
Wszystkie produkty dostępne na stronie www.sklep.smacznego.pl
Więcej informacji o Ahmad Tea London:
Firma Ahmad Tea powstała dzięki wiedzy i doświadczeniu rodziny, która od czterech pokoleń pieczołowicie czuwa nad procesem uprawy herbaty, przygotowania mieszanek, pakowania oraz dystrybucji. Marka Ahmad Tea London jest symbolem najlepszych herbat. Wnikliwa selekcja i tradycyjne metody ręcznego zrywania liści sprawiają, że herbata zawsze zachowuje świeży i intensywny zapach. Starannie dobrane liście różnych gatunków herbat tworzą wyrafinowane mieszanki o niezapomnianym smaku. Dział jakości kontroluje każdą partię zebranych liści przed rozpoczęciem procesu mieszania, następnie akceptuje gotowe mieszanki przed ich zapakowaniem. Szczegółowa kontrola gwarantuje utrzymanie najwyższej jakości, niepowtarzalnego koloru, zapachu i smaku w każdej filiżance herbaty. Ahmad Tea London oferuje szeroką gamę herbat czarnych, zielonych, czarnych smakowych, zielonych smakowych, naparów owocowych w opakowaniach dla detalu, gastronomii oraz jako ekskluzywne prezenty.
Zapraszamy na nasz fanpage: https://www.facebook.com/AhmadTeaPolska oraz stronę www.ahmadtea.pl
Więcej informacji o LEVANT Foods:
LEVANT FOODS- importer, eksporter i producent najwyższej jakości produktów spożywczych – to firma z ponad 25-letnią tradycją. Odkąd powstała w 1991 r., stała się ważnym partnerem handlowym dla polskich i zagranicznych firm. Dynamiczny rozwój i przemyślana polityka firmy sprawiły, że zaufali nam znani i cenieni światowi producenci artykułów spożywczych,
z którymi współpracujemy na zasadach wyłączności.
Wysoką pozycję rynkową firmy potwierdzają liczne wyróżnienia, m.in.: uzyskany wielokrotnie tytuł “Gazele Biznesu”, certyfikat D&B – “Przejrzysta firma” oraz członkostwo w Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan.
Więcej informacji znaleźć można na stronie www.levant.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy