LIFESTYLE Żywienie

Jarmark na zakończenie lata w CH Osowa

Jarmark na zakończenie lata w CH Osowa
Na pożegnanie lata, 6-7 września warto odwiedzić letni jarmark w CH Osowa, gdzie lokalni producenci z Trójmiasta i Żuław przygotowali swoje znakomite produkty i przetwory z właśnie świeżo zebranych

Data publikacji: 2019-08-29
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Jarmark na zakończenie lata w CH Osowa
Kategoria: LIFESTYLE, Żywienie

Na pożegnanie lata, 6-7 września warto odwiedzić letni jarmark w CH Osowa, gdzie lokalni producenci z Trójmiasta i Żuław przygotowali swoje znakomite produkty i przetwory z właśnie świeżo zebranych plonów.

Jarmark na zakończenie lata w CH Osowa LIFESTYLE, Żywienie - Na pożegnanie lata, 6-7 września warto odwiedzić letni jarmark w CH Osowa, gdzie lokalni producenci z Trójmiasta i Żuław przygotowali swoje znakomite produkty i przetwory z właśnie świeżo zebranych plonów.

Tegoroczne zbiory na jarmarku „Żuławskie Smaki” w CH Osowa Na pożegnanie lata, 6-7 września warto odwiedzić letni jarmark w CH Osowa, gdzie lokalni producenci z Trójmiasta i Żuław przygotowali swoje znakomite produkty i przetwory z właśnie świeżo zebranych plonów. Lipiec i sierpień to czas żniw oraz zbiorów upraw z pól i ogrodów. Także pszczoły kończą powoli swoją pracę, przygotowując się stopniowo do jesieni i snu zimowego. Owoce ich pracy na jarmarku zaprezentuje Żuławska Pasieka Wędrowna z szeroką gamą naturalnych, świeżych miodów w wielu smakach, których będzie można skosztować. Są to najświeższe pyłki zebrane w czasie ostatnich kilku miesięcy. Obecnie trwa już dokarmianie pszczół i szykowanie ich na zimę. „Pomimo ciężkiego dla pszczół sezonu ze względu na bardzo duże amplitudy temperatur udało nam się zebrać około 40 kg miodu – gryczanego, rzepakowego z okolicznych Żuław, jak i lipowego, po który często z naszą pasieką musimy odbyć podróż nawet do 150 km poza najbliższą okolicę. Dlatego właśnie nasze miody są tak wyjątkowe” – komentuje pani Elżbieta z Pasieki Wędrownej. Prosto z pola, naturalne i aromatyczne Wrześniowy jarmark będzie pachniał aromatycznymi przetworami i kiszonkami, których sezon produkcji już oficjalnie trwa. Dzięki Żuławskiej Zagrodzie z pewnością ich nie zabraknie. Dla bardziej wytrawnych podniebień wystawcy jarmarku przygotowali m.in. znakomite pierogi oraz dania kuchni tradycyjnej z lokalnych produktów od Halinki – pierogi ze świeżych owoców to dla większości nostalgiczny powrót do dzieciństwa. Pachnące, domowo przyrządzane wędliny i kremowe pasztety, ze 100% mięsa hodowanego naturalnie i szerokiej gamy pachnących ziół, zaprezentują Specjały z Borów. Dla tych, którym zapach nie wystarcza – przy każdym stoisku przewidziane są darmowe degustacje. Warto się skusić na przysmaki, które nie są dostępne w markecie. Wystawcy wrześniowej edycji „Żuławskie Smaki”   Żuławska Zagroda – kiszonki i przetwory warzywne Specjały z Borów – naturalne wyroby mięsne i wędzonki Pierogi Halinki – domowe pierogi i dania kuchni tradycyjnej Polder – tradycyjny Kajmak Pomorski w wielu smakach Żuławska Pasieka Wędrowna – naturalne miody z Żuław   Smakowite zakupy w każdy pierwszy piątek i sobotę miesiąca w CH Osowa.

A to już wiesz?  Wyśmienite desery na bazie lodów Jeżyki, Grześki i Śliwka Nałęczowska

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Jarmark na zakończenie lata w CH Osowa LIFESTYLE, Żywienie - Na pożegnanie lata, 6-7 września warto odwiedzić letni jarmark w CH Osowa, gdzie lokalni producenci z Trójmiasta i Żuław przygotowali swoje znakomite produkty i przetwory z właśnie świeżo zebranych plonów.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Żywienie

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy