Przepisy

Pusta lodówka, a za drzwiami goście

Informacja prasowa
Warszawa, 1 marca 2017 r.

Pusta lodówka, a za drzwiami goście

Niespodziewani goście i pusta lodówka? Jak wyjść z twarzą z takiej sytuacji? Przygotuj pyszne i proste brzoskwiniowe ciasto z patelni. Potrzebujesz kilku podstawowych składników – jajek, mąki, cukru, brzoskwiń z puszki – i tylko jedną patelnię! Przepis na wyjątkowe ciasto z patelni poleca ekspert programu „Kulinarnie Mocni”, Szef Kuchni Kamis, Maciej Wawryniuk. Tak, jak edukatorom Banków Żywności podpowiada, jak w niedługim czasie, z prostych składników przygotować pyszny i prosty poczęstunek.

Ciasto na każdą okazję
Niespodziewana wizyta gości to często test zdolności organizacyjnych. W takich sytuacjach na zrobienie słodkiego poczęstunku mamy zaledwie kilka chwil. Aby przygotować coś z niczego wystarczy wykorzystać podstawowe produkty, które z pewnością masz w swojej kuchni. Składniki takie jak jaja, mąka, cukier możesz połączyć np. z brzoskwiniami i szczyptą aromatycznego kardamonu. Dzięki tym produktom przygotujesz smaczne i proste ciasto, którym z pewnością zaskoczysz niespodziewanych gości i … przełamiesz kulinarną niemoc!

Brzoskwiniowe ciasto z patelni

Składniki:
• 6 jajek
• ½ szklanki cukru
• ¾ szklanki mąki
• 1 łyżeczka proszku do pieczenia
• 1 mała puszka brzoskwiń
• 1 łyżka cukru z prawdziwą wanilią i nutą kardamonu np. marki Kamis

Przygotowanie:

Białka jaj ubij z cukrem. Następnie dodaj do nich cukier z prawdziwą wanilią i nutą kardamonu. Do ubitych białek powoli dodaj żółtka, przesianą mąkę i proszek do pieczenia. Całość dokładnie wymieszaj. Masę wylej na wyłożoną papierem do pieczenia patelnię. Brzoskwinie pokrój w plastry i ułóż na wierzchu ciasta. Piecz na wolnym ogniu pod przykryciem przez około 20 min. Po upływie tego czasu, przewróć ciasto na drugą stronę i piecz przez około 5 minut.

Czym jest projekt „Kulinarnie Mocni”?
To wspólna inicjatywa Federacji Polskich Banków Żywności, organizacji społecznych i McCormick Polska, właściciela marki Kamis. W ramach projektu „Kulinarnie Mocni” edukatorzy Banków Żywności przez kilka miesięcy prowadzą zajęcia z mieszkańcami różnych miast Polski, które zostały objęte Programem Operacyjnym Pomocy Żywnościowej. Dzięki temu uczestnicy lokalnych warsztatów poznają sposoby na proste, zdrowe i pomysłowe posiłki, a także uczą się, jak wykorzystywać zioła i przyprawy, by wydobyć głębię smaku codziennych dań.

Projekt jest niezwykłą inicjatywą, która przełamuje kulinarną niemoc wielu z nas. Podczas warsztatów „Kulinarnie mocni” uczestnicy poznają ciekawe pomysły na pyszne i proste dania, które możemy wykonać w jednym naczyniu. Wśród nich znajduje się ciekawy przepis na ciasto brzoskwiniowe z patelni, które niewątpliwie stało się hitem spotkań warsztatowych. Do jego przygotowania potrzebujemy kilku podstawowych składników, które z pewnością każda gospodyni ma swojej kuchni. Ciasto niczym nie ustępuje deserom z piekarnika i doskonale sprawdzi się w sytuacji niespodziewanej wizyty gości. Co więcej po jego przygotowaniu nie zostajemy z wielkim stosem naczyń do zmywania, bo przygotujemy wykorzystując tylko jedną patelnię. – mówi Marek Borowski, Prezes Federacji Polskich Banków Żywności i Banku Żywności w Olsztynie

Więcej informacji o McCormick
McCormick & Company, Inc. globalny lider w produkcji ziół i przypraw oraz dodatków smakowych. Z 4,3 miliarda USD rocznej sprzedaży firma produkuje, dostarcza na rynek i dystrybuuje przyprawy, mieszanki przypraw, zioła i inne produkty smakowe dla całej branży spożywczej — punktów detalicznych, producentów żywności i gastronomii. Każdego dnia, bez względu na to, co jesz i gdzie, możesz cieszyć się przyprawami McCormick. Więcej informacji na stronie
www.mccormickcorporation.com.

O McCormick w Polsce

Firma jest obecna w Polsce od 2011 roku. Jej główna siedziba znajduje się w Stefanowie. McCormick zatrudnia w Polsce ponad 900 osób. Firma jest krajowym liderem w ilości sprzedaży na rynku przypraw i musztard, które oferuje pod markami KAMIS i Galeo.

McCormick Polska jest wieloletnim partnerem Banków Żywności. W zeszłym roku firma wraz z Bankami Żywności rozpoczęła realizację programu „Kulinarnie mocni”, w ramach którego edukuje na temat doboru odpowiednich przypraw i ziół dla wydobycia oraz podkreślenia głębi smaku potraw złożonych z podstawowych składników. W kwietniu 2013 McCormick Polska został wyróżniony nagrodą im. Jacka Kuronia przyznawaną przez Federację Polskich Banków Żywności, jako „Darczyńca roku 2012”.

Zapraszamy na www. kamis.pl/kulinarnie-mocni

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy