Żywność

W letnie upały postaw na lody owocowo – jogurtowe!

Informacja prasowa
Warszawa, 20 sierpnia 2018

W letnie upały postaw na lody owocowo – jogurtowe!

Wakacyjne miesiące to czas, kiedy dzieci szczególnie chętnie sięgają po słodkie przysmaki, a prym w wybieranych słodkościach wiodą lody. Daj się przekonać do deserów na patyku korzystając z propozycji dietetyków FC Barcelona i zaproponuj dzieciom to co łasuchy w wakacje lubią najbardziej – lody owocowo-jogurtowe ze zdrowym twistem! #Jedzjakmistrz przygotowując zdrowe desery polecane przez piłkarskie gwiazdy!
W upalne dni dzieci szczególnie często sięgają po sztucznie słodzone napoje i zimne desery. Zainspiruj się przepisami przygotowanymi przez dietetyków, którzy na co dzień dbają o piłkarskich mistrzów i zaproponuj im zdrowe odpowiedniki ich ulubionego deseru przyrządzając lody owocowe – jogurtowe. Wspólnie wybierzcie wasze ulubione owoce, a po przygotowaniu mikstury wypełnijcie nią foremki i włóżcie patyczki. Opowiadaj dziecku o tym jak i gdzie rosną jego ulubione owoce. Znajdźcie wspólnie każdy kraj na mapie i poznajcie ciekawostkę na temat owocu, który z niego pochodzi. Zastanawiasz się co jest potrzebne do przygotowania przekąsek polecanych przez mistrzów? To proste!
Do przygotowania pysznych lodów owocowo – jogurtowych potrzebujesz:
Składniki:
• 300 ml jogurtu naturalnego
• 2 łyżki miodu
• Ulubione owoce: mango, kiwi lub truskawka

Rozdrobnij ulubione owoce w blenderze kielichowym (np. Beko), a następnie dodaj jogurt i miód. Za pomocą małej łyżeczki wyłóż jogurt do wcześniej przygotowanych foremek lub kubeczków. Następnie włóż do środka patyczki, tak aby po zmrożeniu można było na nich trzymać loda. Mroź przez 4-5 godzin. Podawaj z polewą czekoladową. Smacznego!
Dodatkowe informacje o marce BEKO
Beko to druga największa w Europie marka, która w swojej ofercie posiada wszystkie niezbędne sprzęty domowe m.in.: pralki, lodówki, piekarniki, zmywarki do naczyń, telewizory czy kuchenki elektryczne. Od 2014 roku oficjalny sponsor klubu piłkarskiego FC Barcelona, a od 1 lipca 2018 roku – jego Główny Partner. W 2018 roku Beko zainicjowało kampanię społeczną „Jedz jak Mistrz” z udziałem piłkarzy FCB, która ma na celu pomoc rodzicom w zdrowszym żywieniu dzieci (www.beko.pl/jedzjakmistrz).

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy