Wiadomości branżowe

“Zrozum lepiej swoją migrenę z Excedrin MigraStop” – bezpłatny poradnik online dla pacjentów

Zakończył się pierwszy ogólnopolski Miesiąc Walki z Migreną

O akcji Miesiąc Walki z Migreną
Program ? Zrozum lepiej swoją migrenę z Excedrin MigraStop? został zainagurowany specjalnie dla osób cierpiących na migrenę. Przez cały miesiąc (11 sierpnia ? 07 września) migrenicy mieli okazję dowiedzieć się więcej o swojej dolegliwości i nauczyć się jak z nią postępować. W trakcie trwania programu, w aptekach na terenie całego kraju zostało udostępnionych ponad 210 tysięcy darmowych poradników “Zrozum lepiej swoją migrenę z Excedrin MigraStop”.

Dowiedz się jak unikać błędów w leczeniu migreny ? wejdź na stronę www.excedrin.pl, zakładka Miesiąc Migreny i pobierz nasz darmowy poradnik “Zrozum lepiej swoją migrenę z Excedrin MigraStop”.

Poradnik stworzony przez markę Excedrin MigraStop jest zbiorem użytecznych wskazówek oraz informacji dla osób cierpiących na migrenę. Z poradnika dowiesz się, jak rozpoznać pierwsze objawy ataku migreny oraz znajdziesz przydatne informacje na temat leczenia i profilaktyki tej choroby. Ponadto poradnik zawiera 10 praktycznych wskazówek, które każdy może od razu zastosować, aby ograniczyć negatywny wpływ migreny na swoje życie.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Excedrin MigraStop. Tabletki powlekane. Jedna tabletka powlekana zawiera 250 mg kwasu acetylosalicylowego, 250 mg paracetamolu oraz 65 mg kofeiny. Wskazania do stosowania: Doraźne leczenie bólu głowy oraz napadów migreny z aurą lub bez aury. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na kwas acetylosalicylowy, paracetamol, kofeinę lub którąkolwiek z substancji pomocniczych. U pacjentów, u których stosowanie kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych, takich jak diklofenak czy ibuprofen, powoduje napady astmy, pokrzywkę lub ostre zapalenie błony śluzowej nosa; czynny wrzód żołądka lub jelit, krwawienie lub perforacja przewodu pokarmowego oraz u pacjentów ze zdiagnozowanym owrzodzeniem żołądka i jelit; hemofilia lub inne skazy krwotoczne; ciężka niewydolność nerek lub wątroby; ciężka niewydolność serca; przyjmowanie metotreksatu w dawce większej niż 15 mg na tydzień; trzeci trymestr ciąży.
Podmiot odpowiedzialny: Novartis Consumer Health GmbH, Niemcy.

Niniejszy materiał ma charakter wyłącznie informacyjny i jest skierowany do Państwa w ramach przysługującego prasie prawa do bieżących informacji na temat nowych produktów leczniczych lub ich nowych właściwości. Materiał ten opisuje właściwości produktów leczniczych, który to opis ? po jego upublicznieniu – może być uznany za reklamę tychże produktów w rozumieniu ustawy z dnia 6 września 2001 r. Prawo farmaceutyczne. Z uwagi na powyższe uprzejmie prosimy o redagowanie ewentualnych informacji prasowych z użyciem niniejszego materiału w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami?.


dostarczył infoWire.pl

Źródło Excedrin Migra Stop. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy