Herabta Herbaty ziołowe

Dlaczego warto pić czarną herbatę?

Informacja prasowa Poznań, 14 listopada 2017 r. Dlaczego warto pić czarną herbatę? Herbata, zaraz po wodzie, jest najczęściej pitym napojem na świecie. Jeśli wybierzemy liście

Informacja prasowa
Poznań, 14 listopada 2017 r.

Dlaczego warto pić czarną herbatę?

Herbata, zaraz po wodzie, jest najczęściej pitym napojem na świecie. Jeśli wybierzemy liście o dobrej jakości, możemy w pełni korzystać ze wszystkich dobrodziejstw, jakie oferuje nam ten napój. Jakie więc dobroczynne właściwości ma czarna herbata? Najlepiej opowiedzą o tym specjaliści marki Akbar.
Chcąc mieć pewność, że herbata, którą kupujemy jest najlepszej jakości, dobrze kierować się krajem jej pochodzenia. Miejscem słynącym z doskonałej jakościowo herbaty jest Sri Lanka. To tutaj, na górzystych stokach umiejscowione są najczystsze plantacje na świecie. To dzięki temu położeniu napój charakteryzuje się szlachetną barwą i głębokim aromatem. Właśnie taka herbata będzie miała najlepszy wpływ na nasz organizm.

Herbata dla zdrowia
Czarna herbata zawiera wiele polifenoli, którym przypisuje się działanie przeciwnowotworowe, gdyż zwalczają działanie wolnych rodników. Dodatkowo związek ten pomoże nam uchronić się przed chorobami układu krążenia – obniża poziom złego cholesterolu i chroni przed miażdżycą i zawałami serca. Kolejnym dobroczynnym składnikiem herbaty są polisacharydy. Zmniejszają one przyswajalność glukozy. Filiżanka herbaty dziennie będzie więc idealna dla diabetyków. Istnieją badania pokazujące, że w krajach, które charakteryzują się dużym spożyciem czarnej herbaty, zachorowalność na cukrzycę typu 2 jest o wiele niższa.

Dla urody
Herbata jest również bogata w garbniki. To właśnie im zawdzięczamy gorzkawy posmak napoju. Im dłużej parzymy liście, tym więcej garbników w herbacie jest wytwarzanych. Oznacza to, że po 5-6 minutach parzenia otrzymujemy maksymalną możliwą zawartość tego składnika. Jednym z wielu pozytywnych właściwości garbników jest ich wpływ na skórę. Wspomagają regenerację naskórka, neutralizują pieczenie i swędzenie oraz działają antybakteryjnie i przeciwzapalnie. Warto więc, poza regularnym piciem filiżanki herbaty, wykorzystać ją również zewnętrznie w postaci okładów lub toniku do skóry. Dodatkowo garbniki spełniają rolę przeciwutleniaczy, dzięki temu wspierają skórę w walce z efektami starzenia się.

Zamiast kawy i ziółek
Herbata to jeden z niewielu napojów, który spełnia zarówno funkcję relaksującą, jak i pobudzającą. Wszystko zależy od długości parzenia liści. Warto pamiętać, że herbata pobudza zupełnie inaczej niż kawa, która działa natychmiastowo, jednak na krótko. Herbata natomiast pobudza organizm wolnej, ale na dłużej. Jeśli chcemy więc uzyskać napar pobudzający, powinniśmy parzyć liście do 3 minut. Chcąc uzyskać napar relaksujący, trzeba czynność wydłużyć do 5-6 minut. Po tym czasie teina wchodzi w reakcję z garbnikami, które niwelują jej pobudzające działanie.

Herbata Akbar dostępna jest w sklepie internetowym www.sklep.smacznego.pl
Więcej informacji na temat marki Akbar, znaleźć można na stronie www.akbar.pl
Więcej informacji o Akbar:
Akbar to mieszanka wyśmienitych herbat, pochodzących z najczystszych plantacji na świecie – górzystych, zachodnich stoków Sri Lanki. To, co ją wyróżnia to intensywnie czerwona, szlachetna barwa i cudowny, głęboki aromat, charakterystyczny dla wysokogórskich gatunków. O jej wyjątkowości świadczy cejloński lew, który znajduje się na każdym opakowaniu herbat Akbar i gwarantuje, że jest ona w 100% herbatą cejlońską. Nad całym procesem upraw, zbiorów i pakowania herbat Akbar, od ponad pięciu pokoleń czuwa Akbar Brothers. Jest to rodzinna firma, która dzięki nowoczesnej technologii przetwarzania i pakowania, potrafi zamknąć w pudełku cały aromat i bogactwo smaku cejlońskich liści herbacianych. To właśnie tym procesom zawdzięczamy szlachetną barwę i głęboki aromat herbaty Akbar. Dystrybutorem marki w Polsce jest firma Levant Foods, która oferuje czarne, cejlońskie herbaty w trzech odsłonach: Pure Ceylon, Earl Grey oraz Gold.

Więcej informacji o LEVANT Foods:
LEVANT FOODS- importer, eksporter i producent najwyższej jakości produktów spożywczych – to firma z ponad 25-letnią tradycją. Odkąd powstała w 1991 r., stała się ważnym partnerem handlowym dla polskich i zagranicznych firm. Dynamiczny rozwój i przemyślana polityka firmy sprawiły, że zaufali nam znani i cenieni światowi producenci artykułów spożywczych, z którymi współpracujemy na zasadach wyłączności. Wysoką pozycję rynkową firmy potwierdzają liczne wyróżnienia, m.in.: uzyskany wielokrotnie tytuł “Gazele Biznesu”, certyfikat D&B – “Przejrzysta firma” oraz członkostwo w Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan.
Więcej informacji na temat marki, znaleźć można na stronie www.levant.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy